• AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

03.11.2023

Informujemy, że zajęcia wraz badaniem wg wskazanych przez Państwa pakietów zostaną przeprowadzone w dniu 28 listopada tj. wtorek od godz. 9.30

Ci z Państwa, którzy zadeklarowali badanie proszeni są o wpłacenie odpowiednich kwot wychowawcom.

Informacja

Istnieje szansa przeprowadzenia na terenie  przedszkola zajęć wraz z badaniem stanu uzębienia dzieci  przez p. Ewę Borczyk ( tel 602-437-976)  z Akademii Zdrowego Uśmiechu.  Warunkiem odbycia się  bezpłatnych warsztatów jest zgłoszenie minimum 10 pakietów płatnych (do indywidualnego przez Państwa wyboru).

W związku z powyższym proszę o zastanowienie się i podjęcie decyzji poprzez wypisanie  oświadczeń (do pobrania na stoliku) i oddania ich wychowawczyniom.

Na stoliku znajdują się również zgody na badanie  wad postawy oraz stóp.

O terminie zajęć zostaną Państwo poinformowani, jeśli tylko spełnimy wymagania.

21.10.2023

PRZEDSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY :

„KOLORY JESIENI”

CELE KONKURSU:

• popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki,
              • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych,
              • spędzenie czasu wolnego rodzica z dzieckiem,
              • pobudzanie  ciekawości w poznawaniu najbliższego otoczenia,
              • obserwacja przyrody i dostrzegania jej różnorodności i piękna,

UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs adresowany jest do dzieci z naszego przedszkola i ich rodziców (opiekunów). Uczestnik konkursu akceptuje niniejszy regulamin, oraz zapewnia, że:

• nie narusza praw autorskich osób trzecich,
              • wyraża zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i wizerunku uczestnika konkursu.

WARUNKI KONKURSU:

• fotografia w postaci odbitki kolorowej na papierze fotograficznym, w formacie

13x18 cm lub 15x21 cm wydrukowane lub wywołane

• zdjęcia konkursowe powinny przedstawiać jesień w przyrodzie,
              • każdy uczestnik może złożyć tylko jedno zdjęcie,
              • na odwrocie zdjęcia należy umieścić:  imię i nazwisko dziecka oraz nazwę grupy do której uczęszcza dziecko,

TERMIN SKŁADANIA PRAC:

Do 06.11.2023r

Prace wykonane zgodnie z wymogami regulaminu należy  dostarczyć do nauczycielkek grupy  „Smerfy” (SALA NR 2)

PODSUMOWANIE KONKURSU:

• dla wszystkich uczestników  konkursu przewidziane są dyplomy oraz drobne upominki ,
              • wszystkie zdjęcia biorące udział w konkursie będzie można  zobaczyć w holu naszego przedszkola w formie wystawy .

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia!!!

• Konkurs przedszkolny

PRZEDSZKOLNY KONKURS „KOLOROWY  KARMNIK”

Organizatorzy konkursu:

Organizatorem konkursu są nauczycielki grupy „Biedronek”:

Małgorzata Bałchan i Patrycja Bugańska-Kawecka.

Cele konkursu:

• kształcenie postaw proekologicznych,
              • uwrażliwienie dzieci na konieczność pomocy i dokarmiania ptaków zimą,
              • poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposób w jaki się odżywiają,
              • rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych,
              • wzmocnienie więzi międzypokoleniowych.

Uczestnicy konkursu:

• Konkurs ma charakter przedszkolny i skierowany jest do rodziców i  dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 12 w Dąbrowie Górniczej.

Zasady konkursu:

• Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastyczno- technicznej:  „ Kolorowy karmnik”.
              • Prace na konkurs wykonują dzieci z rodzicami lub innymi członkami rodziny.
              • Technika i wykonanie pracy dowolna- liczy się pomysłowość w zdobieniu oraz trwałość (karmniki będą zimą wykorzystane w ogrodzie przedszkolnym).
              • Prosimy nie używać do pryskania lub malowania karmnika środków bakteriobójczych oraz grzybobójczych. Jedynymi środkami chemicznymi dozwolonymi do wykorzystania w karmniku jest bezzapachowa lakierobejca, bezzapachowa nietoksyczna farba, klej wikol do drewna oraz niewielkie ilości nietoksycznego silikonu  służące do uszczelniania przestrzeni między deskami oraz wokół gwoździ.
              • Zgłaszane prace muszą być w pełni autorskie.
              • Prace wraz z wymaganymi informacjami należy dostarczyć do przedszkola.

• Do zgłoszonej pracy należy dołączyć metryczkę czytelnie opisaną:

Imię i nazwisko dziecka, grupa przedszkolna.

• Na konkurs każda rodzina może wykonać tylko jedną pracę.
              • Złożenie prac jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych i publikację zdjęć na stronie internetowej przedszkola.
              • Po zakończeniu konkursu prace przechodzą na własność organizatora  i będzie można je oglądać w przedszkolnym ogrodzie.
              • Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez autorów na jej nieodpłatnie wykorzystanie przez organizatorów w dowolny sposób, w celach promocyjnych.
              • Wszystkie kwestie, których nie obejmuje niniejszy regulamin ustala organizator.

Termin składania prac:

• Konkurs rozpoczyna się 10.10.2023r i trwa do 10.11.2023r.  W tym terminie można składać prace do nauczycielek grupy „Biedronek”.

Rozstrzygnięcie konkursu:

• Prace oceniane będą przez jury powołane przez organizatora. Oceniane będzie: zgodność z tematem, kreatywność i funkcjonalność karmników.
              • Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni przez organizatora osobiście.
              • Uroczyste podsumowanie, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w dniu 17.11.2023r.