• NOWY ROK SZKOLNY tuż, tuż

21.08.2023

Drodzy Rodzice …..

już niedługo powitamy  Was i Wasze pociechy  w przedszkolu .

Aby ten trudny  dla wszystkich dzień nie zakłócił nam radości ze spotkania prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość , uśmiech i dobry nastrój,  a my odwzajemnimy się tym samym.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci przed śniadaniem, tj do godziny 9.00

Postarajmy się , aby pożegnanie było  krótkie i ciepłe.

Maluszki (dzieci i dzieci nowoprzyjęte) będą   odbierane od Państwa  przez panie dyżurujące w szatni i odprowadzone do sali.

Odsyłamy Państwa do artykułu PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU.

Tam znajdziecie szereg cennych uwag.

Na pierwsze zebranie w tym nowym roku szkolnym zapraszamy w dniu

04.09.2023r, o godzinie 17.00.

Na spotkaniu przekażemy Państwu wszelkie informacje dotyczące pracy przedszkola oraz pobytu dzieci w grupach. Aby sprawnie dopełnić wszelkich formalności prosimy o zabranie ze sobą na spotkanie dowodu osobistego oraz numeru pesel  dziecka. Wszystkie niezbędne dokumenty należy pobrać ze strony internetowej przedszkola. Z  przyczyn od nas niezależnych dostępne będą  po 25.09.2023r.

Będą to:

- porozumienie + klauzula RODO (w dwóch egzemplarzach)

- upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola + klauzula informacyjna RODO (podpisane przez osoby upoważnione należy dostarczyć do przedszkola w pierwszym dniu pobytu dziecka).

- zgody rodzica na udział dziecka w zajęciach religii, (jeśli Państwo nie wyrażają zgody proszę też je wydrukować i wpisać  właściwą adnotację)

- zgoda rodzica na ujawnienie wizerunku dziecka na stronie internetowej przedszkola oraz na zamkniętym profilu przedszkola na Facebooku.

• Pierwszy dzień w przedszkolu

08.08.2023

Drodzy Rodzice!

Już za niedługo Państwa dzieci rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem. Oto kilka wskazówek które pomogą Państwu w tych pierwszych dniach:

- „Idę do przedszkola” - jeśli to możliwe zacznijcie swoim dzieciom opowiadać o przedszkolu już teraz. Dziecko w momencie przekraczania progu przedszkola powinno wiedzieć, gdzie jest, co będzie mniej więcej tam robić, co je czeka, z kim tam zostanie.

- „Moje emocję” - nie pokazujcie dzieciom swoich lęków czy wątpliwości, im więcej jest w Was spokoju, tym więcej dobrych emocji przekażecie dziecku podczas rozstania.

- „Krótkie pożegnania i długie powitania” -  po odprowadzeniu dziecka do sali przekażcie swoje dziecko nauczycielce, nie przedłużajcie pożegnania, nie wprowadzajcie niepokoju. Oddajecie je w dobre ręce :)

- „Nasza umowa” - jeżeli mają Państwo taką możliwość, w tych pierwszych dniach odbierzcie swoje dziecko wcześniej, przekażcie dziecku, że odbierzecie je po obiedzie/podwieczorku i pamiętajcie o tej umowie

-„Przedszkolna wyprawka”-  przygotujcie z dzieckiem przedszkolną wyprawkę: buciki/ kapcie, ubrania na zmianę w podpisanym woreczku (bluzeczka, spodnie, skarpetki, majtki). Do woreczka można również włożyć woreczek na brudne ubrania.

- „Mamo, Tato, naucz mnie samodzielności” – zachęcajmy dziecko do nauki samodzielności, najważniejsze jest wspieranie, próbowanie a nie wyręczanie dziecka. Uczmy również dzieci aby potrafiły prosić o pomoc, ponieważ nie zawsze pani zauważy, że dziecko tej pomocy potrzebuje.

Wszelkie wątpliwości poruszymy na pierwszym zebraniu i odpowiemy na każde pytania.

Oto propozycję książek które mogą Państwo przeczytać z dziećmi przed pierwszym dniem w przedszkolu.

VWkrótce będę przedszkolakiem

Nie zapomnijmy o stroju Waszego przedszkolaka