• O przedszkolu

•

Przedszkole nr 12 w Dąbrowie Górniczej mieści się w budynku wolnostojącym przy ulicy Krasickiego 1 w dzielnicy Gołonóg.  Jest przedszkolem 4-oddziałowym, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach  600 - 1700

Budynek  otoczony jest dużym, funkcjonalnym i ogrodzonym ogrodem, wyposażonym w plac zabaw, służący dzieciom do zajęć, zabaw i ćwiczeń  ruchowych.

W naszym przedszkolu znajdują się cztery przestronne, jasne sale dostosowane do potrzeb  i możliwości naszych podopiecznych. Każda sala jest duża, kolorowa, pełna różnorodnych  kącików zainteresowań, pomocy dydaktycznych oraz zabawek, które na pewno zapewnią dzieciom fantastyczną zabawę. Sale posiadają własne łazienki oraz szatnie dla dzieci.

Przedszkole jest placówką publiczną, która prowadzi bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego, pełniącą funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą. Zapewnia dzieciom możliwość zabawy i nauki w warunkach  bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.

Placówka posiada pomieszczenie gdzie dzieci mogą skorzystać m.in. z tablicy multimedialnej, uczestniczyć
            w przestawieniach, uroczystościach  oraz warsztatach prowadzonych przez zaproszonych gości.

Nasze przedszkole posiada własną kuchnię, gdzie panie kucharki przygotowują dzieciom pyszne posiłki.

Kadra pedagogiczna naszego przedszkola to nauczyciele z ogromnym zamiłowaniem do swojej pracy, posiadający odpowiednie kwalifikację oraz kompetencje, które cały czas podnoszą. Działania dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcze  nauczycielek są zgodne z podstawą programową, wzbogacane przez programy edukacyjne i innowacje  pedagogiczne. Nauczycielki prowadzą zajęcia wykorzystując różne metody, w tym metody aktywizujące.

Wykorzystują ciekawe pomoce dydaktyczne, w tym tablicę multimedialną, dzięki której dzieci mogą uczestniczyć
            w specjalnie przygotowanych zabawach, ćwiczeniach oraz zadaniach.

W przedszkolu odbywają się zajęcia z języka angielskiego oraz dla chętnych nauka religii.

Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, dzięki czemu uatrakcyjniamy proces dydaktyczno – wychowawczy. Celem tych działań jest poszerzanie wiedzy o świecie, umiejętności funkcjonowania w środowisku oraz komunikowania się z nim.

Na terenie placówki  udzielana jest pomoc psychologiczno – pedagogiczna, dostosowana do potrzeb rozwojowych naszych wychowanków. Polega ona  na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb dzieci oraz na stwarzaniu warunków do aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu przedszkola oraz środowiska społecznego.

Jesteśmy otwarci na rodziców naszych podopiecznych, których angażujemy w życie placówki. Współpraca przedszkola z rodzicami polega na  zintegrowaniu działań wychowawczych  na terenie  domu rodzinnego i przedszkola.  Stosowane przez nas  formy współpracy to: kontakty indywidualne z rodzicami, spotkania okazjonalne, zebrania, uroczystości przedszkolne, zebrania Rady Rodziców.