21.12.2022

Drodzy Rodzice, zachęcamy do przeglądania zdjęć w naszej galerii. Znajdą tam Państwo zdjęcia ze wszystkich imprez, które organizujemy w naszym przedszkolu. Jest co oglądać :)

• Wojewódzka akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”

20.12.2022

Przedszkole nr 12 w Dąbrowie Górniczej bierze udział w akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusoochrona".

Akcja "Wirusoochrona" skupiona jest przede wszystkim na profilaktyce, czyli między innymi przypominaniu o roli higieny, jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

Zajęcia prowadzone były w oparciu o materiały przesłane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczą z Dąbrowy Górniczej.

Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród przedszkolaków, w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonych drogą kropelkową oraz budowanie nawyków higienicznych, w których skład wchodzą między innymi dbanie o higienę rąk oraz nauka prawidłowego mycia rąk.​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Podczas przeprowadzania zajęć były poruszane następujące tematy:

• nauka prawidłowego mycia rąk;
              • istota dbania o higienę rąk;
              • cel dbania o higienę osobistą;
              • prawidłowe zachowania postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne;
              • skutki prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej;
              • inne zasady higieniczne.

Informacje odnoszące się do akcji "Wirusoochrona" znajdą Państwo w holu przedszkola.

Opis działań:

Działania dydaktyczne rozpoczęliśmy od stworzenia scenariusza zajęć oraz prezentacji multimedialnej, która pomoże w zobrazowaniu poruszanych tematów. Przeprowadzone zostały zajęcia o następującej tematyce:

• Czym jest zdrowie?
              • Dlaczego warto mieć czyste ręce?
              • Dlaczego warto uprawiać sport?
              • Dlaczego sen jest ważny?
              • Czym są bakterie a czym wirusy? Jak się przed nimi chronić?

W pierwszych tygodniach  zaplanowane zostały wyjścia na spacery, w celu hartowania organizmu. Dzieci świetnie bawiły się na jesienno-zimowych spacerach. Najbardziej zadowolone były z zabaw na śniegu. Następnie w każdej z grup został przeprowadzony cykl zajęć, w których nauczycielki przekazały dzieciom najważniejsze informacje odnoszące się do higieny codziennej oraz sposobów na zapobieganie różnym chorobom wywołanym przez bakterie i wirusy. Podczas zajęć przedszkolaki robiły różne eksperymenty, które pomogły im zrozumieć poruszane zagadnienia. Oglądali również bajki dydaktyczne, które odnosiły się do tematyki snu i zdrowia. Dzieci również uczyły się wierszyka, który pomoże im zapamiętać jak myć ręce. Przedszkolaki słuchały i uczyły się piosenki "Przegoń wirusa" autorstwa Śpiewających Brzdąców. Każda z grup otrzymała dyplom na zakończenie akcji.

#wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

Link do prezentacji: https://www.canva.com/design/DAFTWeNo6nE/qifneGT9g_-XE0Td5PZRDw/view?utm_content=DAFTWeNo6nE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

• Konkurs plastyczny na Świątecznego Aniołka

14.12.2022

Zadaniem konkursowym jest wykonanie bożonarodzeniowego aniołka w formie przestrzennej. Aniołek może być wykonany dowolną techniką.

Termin składania prac – do 15 grudnia 2022

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 19 grudnia 2022

Regulamin konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do rodzin dzieci z Przedszkola nr 12 w Dąbrowie Górniczej.
              2. Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 12 w Dąbrowie Górniczej.
              3. Technika wykonania prac - forma przestrzenna - dowolna,
              4. Termin składania prac – do 15 grudnia 2022
              5. Kryteria oceny: oryginalność, pomysłowość, wykorzystane techniki, wkład pracy dziecka.
              6. Ocena prac zostanie dokonana przez Jury powołane przez organizatora.
              7. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 19 grudnia 2022
              8. Przewidziane są nagrody główne oraz wyróżnienia, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy.
              9. Każda praca powinna zawierać imię i nazwisko dziecka.
              10. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na prezentację prac podczas wystawy w przedszkolu.