• Prima Aprilis

DRODZY RODZICE!

Dzień żartów, psikusów i radości czyli Prima Aprilis zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym chcemy aby w naszym przedszkolu było również bardzo wesoło :)  Dlatego też prosimy aby w tym dniu
              (piątek 01.04.2022) w miarę możliwości dzieci ubrane były w „śmieszne” ubrania np. kolorowe skarpetki nie do pary, ubrania w kropki, wzorki, zygzaki, śmieszne fryzury itp. Niech ten dzień będzie pełen uśmiechu i dobrej zabawy.

Dziękujemy!!!

• KONKURS PLASTYCZNY

ORGANIZATOR KONKURSU:

Przedszkole nr 12 w Dąbrowie Górniczej

E-mail: przedszkole.12@wp.pl

Adres: 41-303 Dąbrowa Górnicza, ul. Krasickiego 1

Strona internetowa: www.przedszkole12.edu.pl

Facebook: www.facebook.com/przedszkole12dg

KOORDYNATOR KONKURSU:

Patrycja Bugańska – Kawecka

Małgorzata Bałchan

CELE KONKURSU:

1. Wspieranie i rozwój zainteresowań plastycznych oraz kreatywności u dzieci w wieku przedszkolnym.

2. Promowanie dziecięcej twórczości plastycznej.

3. Rozbudzanie talentów plastycznych oraz wrażliwości estetycznej u dzieci.

4. Integracja społeczności przedszkolnej.

5. Uwrażliwianie dzieci na konieczność dbania o zdrowie poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia i prawidłowej higieny osobistej.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Temat konkursu: „Każdy przedszkolak dobrze wie, jak przed wirusami chronić się! ”

2. W konkursie może wziąć udział dowolna liczba dzieci z każdej grupy przedszkolnej.

3. Każde dziecko może zgłosić do konkursu maksymalnie 1 pracę. (format A3 lub A4).

4. Warunkiem udziału dziecka w konkursie jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice np: malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka, plastelina, forma przestrzenna.

5. Praca powinna być opisana według wzoru:

• tytuł pracy;

• imię i nazwisko autora oraz wiek;

• nazwa grupy

6. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

• 3 – 4 – latki,

• 5 – 6-latki.

PRZEBIEG KONKURSU:

1. Dostarczone prace konkursowe oceni niezależne jury powołane przez Organizatora. Decyzje jury są ostateczne

2. W swojej ocenie jury kierować się będzie następującymi kryteriami:

– zgodność z tematem

– estetyka wykonanej pracy

– wkład pracy własnej

3. Prace można dostarczać w terminie do 28 marca 2022 r. (poniedziałek). Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.

4. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 marca.2022 r. (środa) a wyniki zostaną opublikowane na stronie www.przedszkole12.edu.pl.

5. W każdej kategorii Komisja przyzna 3 miejsca (od I do III) i jedno wyróżnienie. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, a nagrodzone prace zostaną opublikowane na facebookowym profilu www.facebook.com/przedszkole12dg (o ile rodzice uczestników nie wniosą pisemnego sprzeciwu).

6. Każdy uczestnik konkursu otrzymuje dyplom uczestnictwa.

UWAGI KOŃCOWE:

1. Dostarczenie pracy konkursowej będzie równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu oraz z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora.

2. Uczestnik konkursu oświadcza, że wyraża zgodę na wykorzystanie danych osobowych przez Organizatora w celu: wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody; do publikacji imion, nazwisk i informacji o laureatach konkursu na stronie internetowej przedszkola: www.przedszkole12.edu.pl. oraz nagrodzonych prac na profilu www.facebook.com/przedszkole12dg. Uczestnik konkursu ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich weryfikacji.

zgoda_i_rodo.odt

3. W kwestiach nieujętych w niniejszym regulaminie decyduje Organizator.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!