• Pierwszy dzień w przedszkolu

08.08.2023

Drodzy Rodzice!

Już za niedługo Państwa dzieci rozpoczną swoją przygodę z przedszkolem. Oto kilka wskazówek które pomogą Państwu w tych pierwszych dniach:

- „Idę do przedszkola” - jeśli to możliwe zacznijcie swoim dzieciom opowiadać o przedszkolu już teraz. Dziecko w momencie przekraczania progu przedszkola powinno wiedzieć, gdzie jest, co będzie mniej więcej tam robić, co je czeka, z kim tam zostanie.

- „Moje emocję” - nie pokazujcie dzieciom swoich lęków czy wątpliwości, im więcej jest w Was spokoju, tym więcej dobrych emocji przekażecie dziecku podczas rozstania.

- „Krótkie pożegnania i długie powitania” -  po odprowadzeniu dziecka do sali przekażcie swoje dziecko nauczycielce, nie przedłużajcie pożegnania, nie wprowadzajcie niepokoju. Oddajecie je w dobre ręce :)

- „Nasza umowa” - jeżeli mają Państwo taką możliwość, w tych pierwszych dniach odbierzcie swoje dziecko wcześniej, przekażcie dziecku, że odbierzecie je po obiedzie/podwieczorku i pamiętajcie o tej umowie

-„Przedszkolna wyprawka”-  przygotujcie z dzieckiem przedszkolną wyprawkę: buciki/ kapcie, ubrania na zmianę w podpisanym woreczku (bluzeczka, spodnie, skarpetki, majtki). Do woreczka można również włożyć woreczek na brudne ubrania.

- „Mamo, Tato, naucz mnie samodzielności” – zachęcajmy dziecko do nauki samodzielności, najważniejsze jest wspieranie, próbowanie a nie wyręczanie dziecka. Uczmy również dzieci aby potrafiły prosić o pomoc, ponieważ nie zawsze pani zauważy, że dziecko tej pomocy potrzebuje.

Wszelkie wątpliwości poruszymy na pierwszym zebraniu i odpowiemy na każde pytania.

Oto propozycję książek które mogą Państwo przeczytać z dziećmi przed pierwszym dniem w przedszkolu.

VWkrótce będę przedszkolakiem

Nie zapomnijmy o stroju Waszego przedszkolaka

• Moje bezpieczne dziecko

18.06.2023

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją "Moje Bezpieczne Dziecko". Autorzy:  st. sierż. Adam Basoń (KWP w Katowicach, Wydział Prewencji); Aleksandra Kruszyńska, Ewa Kustwan-Mróz, Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz, Mirosława Bochner, Beata Cielecka (ROM-E Metis). W publikacji znajdują się komiksy, dzięki którym dzieci będą mogły dowiedzieć się w jaki sposób należy zachować się w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Zachęcamy także do rozmów z dziećmi na ważne tematy związane z bezpieczeństwem oraz do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na plakacie dotyczącymi postępowania w sytuacji zaginięcia dziecka. Materiały te zostały przygotowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

• Zajęcia otwarte

Drodzy Rodzice

Zapraszamy rodziców nowo przyjętych dzieci wraz z ich pociechami na zajęcia otwartę, które odbędą się 28.06.2023 roku (środa) o godzinie 15.30 w naszym przedszkolu. Prosimy o zabranie obuwia zmiennego. Zajęcia odbędą się w czwartej sali.