• Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

wtorek: 14.00-16.00

czwartek: 13.00-16.00

piątek:  7.20-9.50

Konsultacje z psychologiem w przedszkolu odbywają się w każdy wtorek od godziny 15.00 do 16.00. Bardzo proszę o wcześniejsze telefoniczne umówienie się na spotkanie.

• Komunikacja w grupie przedszkolnej

• Proponuję zapoznać się z bardzo ciekawym artykułem , który pomoże nam zrozumieć dlaczego  komunikacja naszego dziecka z kolegami jest  bardzo ważna

Tekst  zamieszczony na  naszej stronie pochodzi z miesięcznika "Bliżej Przedszkola"

pozytywna-komunikacja-w-grupie-przedszkolnej-214-4349-2.pdf

• Autyzm dziecięcy

•

Autyzm dziecięcy to spektrum zaburzeń, które u każdego dziecka może przyjmować inne objawy i pojawić się w różnym wieku. Zaburzenia ze spektrum autyzmu są najczęstszą przyczyną niepełnosprawności dzieci do 5 roku życia.

W przypadku dzieci ze spektrum autyzmu zaburzenia mogą przejawiać się w funkcjonowaniu społecznym, trudnościami w relacjach z ludźmi, potrzebą ciągłego powtarzania wykonywanych czynności, czy też oporem przed zmianami.

Trzeba pamiętać o tym, że autyzm rozumiemy jako spektrum. Oznacza to, że u każdej osoby zaburzenie to rozwija się inaczej, a objawy autyzmy mogą przybrać różną formę.

Pomocny w zrozumieniu funkcjonowania dzieci ze spektrum autyzmu może okazać się filmik przygotowany przez Fundację Pro Aperte, przedstawiający świat z perspektywy dziecka cierpiącego na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Zapraszam do obejrzenia w linku poniżej: