• Konkurs przedszkolny

PRZEDSZKOLNY KONKURS „KOLOROWY  KARMNIK”

Organizatorzy konkursu:

Organizatorem konkursu są nauczycielki grupy „Biedronek”:

Małgorzata Bałchan i Patrycja Bugańska-Kawecka.

Cele konkursu:

• kształcenie postaw proekologicznych,
              • uwrażliwienie dzieci na konieczność pomocy i dokarmiania ptaków zimą,
              • poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposób w jaki się odżywiają,
              • rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych,
              • wzmocnienie więzi międzypokoleniowych.

Uczestnicy konkursu:

• Konkurs ma charakter przedszkolny i skierowany jest do rodziców i  dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 12 w Dąbrowie Górniczej.

Zasady konkursu:

• Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastyczno- technicznej:  „ Kolorowy karmnik”.
              • Prace na konkurs wykonują dzieci z rodzicami lub innymi członkami rodziny.
              • Technika i wykonanie pracy dowolna- liczy się pomysłowość w zdobieniu oraz trwałość (karmniki będą zimą wykorzystane w ogrodzie przedszkolnym).
              • Prosimy nie używać do pryskania lub malowania karmnika środków bakteriobójczych oraz grzybobójczych. Jedynymi środkami chemicznymi dozwolonymi do wykorzystania w karmniku jest bezzapachowa lakierobejca, bezzapachowa nietoksyczna farba, klej wikol do drewna oraz niewielkie ilości nietoksycznego silikonu  służące do uszczelniania przestrzeni między deskami oraz wokół gwoździ.
              • Zgłaszane prace muszą być w pełni autorskie.
              • Prace wraz z wymaganymi informacjami należy dostarczyć do przedszkola.

• Do zgłoszonej pracy należy dołączyć metryczkę czytelnie opisaną:

Imię i nazwisko dziecka, grupa przedszkolna.

• Na konkurs każda rodzina może wykonać tylko jedną pracę.
              • Złożenie prac jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych i publikację zdjęć na stronie internetowej przedszkola.
              • Po zakończeniu konkursu prace przechodzą na własność organizatora  i będzie można je oglądać w przedszkolnym ogrodzie.
              • Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez autorów na jej nieodpłatnie wykorzystanie przez organizatorów w dowolny sposób, w celach promocyjnych.
              • Wszystkie kwestie, których nie obejmuje niniejszy regulamin ustala organizator.

Termin składania prac:

• Konkurs rozpoczyna się 10.10.2023r i trwa do 10.11.2023r.  W tym terminie można składać prace do nauczycielek grupy „Biedronek”.

Rozstrzygnięcie konkursu:

• Prace oceniane będą przez jury powołane przez organizatora. Oceniane będzie: zgodność z tematem, kreatywność i funkcjonalność karmników.
              • Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni przez organizatora osobiście.
              • Uroczyste podsumowanie, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w dniu 17.11.2023r.

• Przygoda z Robotyką

06.09.2023

Nowy rok szkolny zaczynamy w naszym przedszkolu od bardzo ciekawych zajęć z robotyki. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców w życie naszego przedszkola, zawsze możemy liczyć na coś wyjątkowego z ich strony. Tym razem Tata Nikodema z grupy Smerfy poprowadził zajęcia z robotyki dla dzieci z grup 4, 5 i 6 latków. Zajęcia te były dla dzieci wspaniałym czasem zabawy a także kreatywnego myślenia oraz rozwijania motoryki małej. Zdjęcia z tych zajęć będzie można obejrzeć w galeriach grup. Zachęcamy do odwiedzenia profilu na facebooku Spice Gears Academy Śląskie.

• NOWY ROK SZKOLNY tuż, tuż

21.08.2023

Drodzy Rodzice …..

już niedługo powitamy  Was i Wasze pociechy  w przedszkolu .

Aby ten trudny  dla wszystkich dzień nie zakłócił nam radości ze spotkania prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość , uśmiech i dobry nastrój,  a my odwzajemnimy się tym samym.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci przed śniadaniem, tj do godziny 9.00

Postarajmy się , aby pożegnanie było  krótkie i ciepłe.

Maluszki (dzieci i dzieci nowoprzyjęte) będą   odbierane od Państwa  przez panie dyżurujące w szatni i odprowadzone do sali.

Odsyłamy Państwa do artykułu PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU.

Tam znajdziecie szereg cennych uwag.

Na pierwsze zebranie w tym nowym roku szkolnym zapraszamy w dniu

04.09.2023r, o godzinie 17.00.

Na spotkaniu przekażemy Państwu wszelkie informacje dotyczące pracy przedszkola oraz pobytu dzieci w grupach. Aby sprawnie dopełnić wszelkich formalności prosimy o zabranie ze sobą na spotkanie dowodu osobistego oraz numeru pesel  dziecka. Wszystkie niezbędne dokumenty należy pobrać ze strony internetowej przedszkola. Z  przyczyn od nas niezależnych dostępne będą  po 25.09.2023r.

Będą to:

- porozumienie + klauzula RODO (w dwóch egzemplarzach)

- upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola + klauzula informacyjna RODO (podpisane przez osoby upoważnione należy dostarczyć do przedszkola w pierwszym dniu pobytu dziecka).

- zgody rodzica na udział dziecka w zajęciach religii, (jeśli Państwo nie wyrażają zgody proszę też je wydrukować i wpisać  właściwą adnotację)

- zgoda rodzica na ujawnienie wizerunku dziecka na stronie internetowej przedszkola oraz na zamkniętym profilu przedszkola na Facebooku.