20.11.2023

24 LISTOPADA 2023 (PIĄTEK) DZIECI MOGĄ PRZYNIEŚĆ DO PRZEDSZKOLA SWOJE ULUBIONE MISIE. BĘDZIEMY OBCHODZIĆ ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

• Dziękujemy

17.11.2023

Miło nam poinformować Wszystkich Państwa, że  zgodnie  z zapowiedziami na jesiennym pikniku, Państwo w osobach  Rady Rodziców dokonali zakupu i przekazania części potrzebnego nam  sprzętu sportowego tj. kół hula hop oraz  dywanu do sali nr 1. Za co serdecznie dziękujemy.

Pragnę też poinformować, iż dzięki współpracy i zaangażowaniu mam z grupy II (Smerfy)  Wydział  Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej zrealizował dla naszych przedszkolaków ogródek. Projekt powstał w całości ze środków w/w wydziału.

Z ogrodu będą korzystały  dzieci ze wszystkich grup.

Aby nasz ogród  przetrwał i mógł spełnić swoją rolę  dydaktyczno – wychowawczą prosimy Państwa o zwracanie uwagi i uczulenie na mogące  pojawić się akty niszczenia naszego ogródka.

Ponadto pragnę bardzo gorąco podziękować Wszystkim Paniom z Rady Rodziców, w tym szczególnie  Pani Annie Grzyb, za inicjatywę, dobre słowo i szeroko rozumiane wsparcie przedszkola.

Dyrektor Przedszkola nr 12

• Warsztaty Energia Odnawialna.

12.11.2023

17 listopada 2023 od godziny 9.30 odbędą się warsztaty dla dzieci na temat : " Energia odnawialna".

Energia odnawialna jest zdecydowanie przyszłością naszej planety.

Dziećmi na zajęciach dowiedzą się  m.in:

- Jakie mamy źródła energii,

- Gdzie powstaje prąd elektryczny,

- jak trafia do naszych domów oraz w jaki sposób można tą energię zaoszczędzić.

Odbędzie się również prezentacja modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej.

Dzieci  będą wykonywać również  samodzielnie eksperymenty.

Warsztaty są całkowicie BEZPŁATNE.

W zamian za warsztaty firma będzie  wykonywać  sesję zdjęciową pt. "Mały Naukowiec".

Każdy uczestnik programu podchodzi do sesji, ale oczywiście wykup jest całkowicie  DOBROWOLNY!!